Live Λυών - Ολυμπιακός: Η πρεμιέρα των Ερυθρόλευκων στη League Phase του Europa League

Το επόμενο ματς

Επόμενο ραντεβού για τον Ολυμπιακό στο Europa απέναντι στην Μπράγκα στο Γ. Καραϊσκάκης την Πέμπτη 3 Οκτωβρίου στις 19.45.

Πριν από 10 ώρες , 30 λεπτά

Η εικόνα του ματς

Ο Ολυμπιακός είχε καλές ευκαιρίες, όπως και η Λυών που όμως ήταν πιο αποτελεσματική. Σκόραρε δύο γκολ σε έξι λεπτά και πήρε τη νίκη.

Πριν από 10 ώρες , 31 λεπτά

Λήξη αγώνα

Τέλος. Η Λυών επικρατεί με 2-0 του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα της League Phase του Europa League.

Πριν από 10 ώρες , 36 λεπτά

Έξτρα χρόνος

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. Θα ήταν καλός χρόνος αν μετρούσε το γκολ του Ολυμπιακού. Αλλά πλέον με το 2-0 δύσκολα θα αλλάξουν τα δεδομένα.

Πριν από 10 ώρες , 37 λεπτά

Άκυρο το γκολ

Ήταν οφσάιντ ο Γουίλιαν στο ξεκίνημα της φάσης. Παραμένει το 2-0.

Πριν από 10 ώρες , 38 λεπτά

VAR

Ελέγχεται για οφσάιντ η φάση στο ξεκίνημα.

Πριν από 10 ώρες , 39 λεπτά

Γκολ Ολυμπιακός

Γκοοοοολ! Στο 88' μειώνει ο Ολυμπιακός! Με αυτογκόλ του Τσαλέτα Τσαρ μετά από γέμισμα του Γουίλιαν! Ο αμυντικός της Λυών έβαλε το κεφάλι του και έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Πριν από 10 ώρες , 42 λεπτά

Το 2-0 της Λυών

Πριν από 10 ώρες , 45 λεπτά

Το τρομερό ανάποδο ψαλίδι του Κωστούλα

Αλλαγές

82' Ντόη αντί Ρέτσου και Βέλντε αντί Τσικίνιο.

Πριν από 10 ώρες , 47 λεπτά

Ευκαιρία Ολυμπιακός

78' Κεφαλιά του Τσικίνιο, λίγο έξω η μπάλα.

Πριν από 10 ώρες , 48 λεπτά

Το 1-0 της Λυών

Πριν από 10 ώρες , 49 λεπτά

H επέμβαση του Τζολάκη στον Τολισό

Πριν από 10 ώρες , 53 λεπτά

75' Λυών - Ολυμπιακός 2-0

Ο Ολυμπιακός πλέον έχει να ανέβει ένα... βουνό.

Πριν από 10 ώρες , 55 λεπτά

Γκολ Λυών

Κι αμέσως μετά στην αντεπίθεση η Λυών σκοράρει! Στο 71' ο Μπεχραχμά έγραψε με πλασέ το 2-0! Η άμυνα του Ολυμπιακού δεν είχε προλάβει να οργανωθεί.

Πριν από 10 ώρες , 56 λεπτά

70' Ο Κωστούλας πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς με ψαλιδάκι αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ!

Πριν από 10 ώρες , 58 λεπτά

Η ευκαιρία του Ελ Κααμπί

Αλλαγές

68' Στάμενιτς αντί Πιρόλα και Γουίλιαν αντί Ντάνι Γκαρθία για τον Ολυμπιακό. Τριπλή αλλαγή για τη Λυών.

Πριν από 10 ώρες , 59 λεπτά

Η μεγάλη ευκαιρία του Γιάρεμτσουκ

Το δοκάρι του Λακαζέτ

Πριν από 11 ώρες , 2 λεπτά

Γκολ Λυών!

Γκολ η Λυών! Στο 65' ο Τσερκί σκοράρει για τη γαλλική ομάδα. Υποδέχθηκε την μπάλα εντός περιοχής, κινήθηκε ωραία και σούταρε πολύ δυνατά και εύστοχα!

Πριν από 11 ώρες , 3 λεπτά

Ευκαιρία Λυών

64' Ο Τζολάκης κρατάει όρθιο τον Ολυμπιακό με μεγάλη επέμβαση σε τετ α τετ με τον Τολισό.

Πριν από 11 ώρες , 6 λεπτά

Αλλαγή Ολυμπιακός

60' Κωστούλας αντί Γιάρεμτσουκ. Ευρωπαϊκό ντεμπούτο για τον νεαρό άσο του Ολυμπιακού

60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ροντινέι σεντράρει και ο Ελ Κααμπί έκανε την προβολή αλλά δεν έπιασε «γεμάτα» την μπάλα.

Πριν από 11 ώρες , 16 λεπτά

50' Απαντάει ο Ολυμπιακός με δική του τεράστια ευκαιρία! Σέντρα Ορτέγκα, προσπάθεια Γιάρεμτσουκ και μεγάλη επέμβαση Περί!

Πριν από 11 ώρες , 17 λεπτά

48' Τεράστια ευκαιρία για τη Λυών! Ο Λακαζέτ σουτάρει και η μπάλα σταματάει στο δοκάρι!

Μεγάλη ευκαιρία Ολυμπιακός

32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ροντινέι! Εξαιρετικό σουτ με το αριστερό αλλά ο Περί απέκρουσε εντυπωσιακά!

Πριν από 11 ώρες , 57 λεπτά

26' Kαλή επέμβαση του Τζολάκη με το πόδι σε σουτ του Τολισό.

Πριν από 12 ώρες , 3 λεπτά

Η απειλή της Λυών

Πριν από 12 ώρες , 7 λεπτά

Μονόλογος της Λυών

Η Λυών έχει τον απόλυτο έλεγχο και πιέζει. Στο 70-30% η κατοχή έπειτα από 15 λεπτά αγώνα. Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να βρει πατήματα. Ψάχνει ηρεμία στο παιχνίδι του και καλή κυκλοφορία.