Live Παναθηναϊκός - Μπράγκα: Ο «τελικός» του Τριφυλλιού με φόντο τους ομίλους του Champions League

Τέλος αγώνα: ΠΑΟ - Μπράγκα 1-0

Τέλος αγώνα. Η Μπράγκα κερδίζει με 1-0 τον Παναθηναϊκό και προκρίνεται στους ομίλους του Champions League. Το Τριφύλλι συνεχίζει στους ομίλους του Europa League

29.08.2023 23:56

Κόκκινη Παναθηναϊκός

91' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Χουάνκαρ

29.08.2023 23:49

Μεγάλη ευκαιρία ΠΑΟ

Στο 85' ο Τζούριτσιτς χάνει τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει σε 1-1.

29.08.2023 23:48

Γκολ Μπράγκα

83' Γκολ για την Μπράγκα. Σε γρήγορη αντεπίθεση των Πορτογάλων, ο Μπρούμα έμεινε μόνος από τα αριστερά και πλάσαρε εύστοχα για το 0-1.

29.08.2023 23:41

Αλλαγές ΠΑΟ

76' Τζούριτσιτς αντί Μπερνάρ και ο Τσέριν στη θέση του Ρουμπέν.

29.08.2023 23:38

Κίτρινη ΠΑΟ

74' Κίτρινη στον Χουάνκαρ

29.08.2023 23:32

Ευκαιρία Παναθηναϊκός

68' Ο Χουάνκαρ σούταρε μέσα απ' την περιοχή η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

29.08.2023 23:29

Κίτρινη ΠΑΟ

66' Κίτρινη στον Αϊτόρ

29.08.2023 23:28

Αλλαγές Μπράγκα

64' Σαλαζάρ και Πίτσι στο γήπεδο αντί Τζαλό και Αντρέ Όρτα

29.08.2023 23:25

Αλλαγές ΠΑΟ

61' Αϊτόρ αντί Παλάσιος και Σπόραρ αντί Ιωαννίδη.

29.08.2023 23:18

54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με σουτ του Παλάσιος αλλά και πάλι ο Ματέους αποκρούει.

29.08.2023 23:13

Αλλαγή Μπράγκα

49' Αναγκαστική αλλαγή για την Μπράγκα. Ο Σερντάρ στη θέση του Νιακατέ.

Τέλος ημιχρόνου: Παναθηναϊκός - Μπράγκα 0-0

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ. Ισόπαλο 0-0 το ματς.

29.08.2023 22:46

Τρομερή ευκαιρία Παναθηναϊκός

45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με κεφαλιά του Ιωαννίδη, δεύτερη κεφαλιά του Βαγιαννίδη και τρομερή επέμβαση του Ματέους.

29.08.2023 22:42

Αλλαγή ΠΑΟ

43' Αλλαγή ο Σένκεφελντ στη θέση του Γεντβάι

Μεγάλη ευκαιρία Μπράγκα

31' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπράγκα και σωτήρια απόκρουση Μπρινιόλι στο σουτ του Ρουίθ

29.08.2023 22:26

Η κατοχή

59-41% η κατοχή υπέρ του Παναθηναϊκού

29.08.2023 22:22

Μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός

22' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό σε φάση διαρκείας. Η φάση άρχισε από ατομική ενέργεια του Βαγιαννίδη. Μαντσίνι και Ιωαννίδης όμως δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

29.08.2023 22:20

20' ΠΑΟ - Μπράγκα 0-0

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στο ΟΑΚΑ και ο Παναθηναϊκός τώρα αρχίζει να ανεβάζει τον ρυθμό του. Όμως η Μπράγκα δείχνει πολύ απειλητική στην κόντρα.

29.08.2023 22:18

Φάση Παναθηναϊκός

Στο 18' ο Παλάσιος έκανε παράλληλη μπαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Ιωαννίδης έκανε την προβολή αλλά δεν πρόλαβε να εκτελέσει.

29.08.2023 22:17

15' ΠΑΟ - Μπράγκα

Χωρίς μεγάλη φάση το ματς. Από μια καλή στιγμή για κάθε ομάδα. Νευρικός ο Παναθηναϊκός στο γήπεδο...

29.08.2023 22:14

Φάση Μπράγκα

Στο 13' Απειλεί η Μπράγκα με σουτ του Ρουίθ.

Οι ενδεκάδες

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ, Γεντβάι, Μάγκνουσον, Ρουμπέν, Βιλένα, Μπερνάρ, Μαντσίνι, Παλάσιος, Ιωαννίδης.

Μπράγκα : Ματέους, Γκόμεθ, Νιακατέ, Φόντε, Μαρίν, Όρτα, Καρβάλιο, Τζαλό, Ρικάρντο Όρτα, Μπρούμα, Ρουίθ

29.08.2023 21:37

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα

Το ΟΑΚΑ είναι ασφυκτικά γεμάτο! Περισσότεροι από 65.000 φίλαθλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες.

29.08.2023 21:36

Για την ανατροπή

H Mπράγκα νίκησε 2-1 στο πρώτο ματς και ο Παναθηναϊκός θέλει να κάνει την ανατροπή για να πάρει την πρόκριση.

29.08.2023 21:35

Ώρα έναρξης και κανάλι

Σέντρα στις 22.00 με τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sports 2

Καλησπέρα σας!

Θα παρακολουθήσουμε την καθοριστική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Μπράγκα για τα πλέι οφ του Champions League. Παιχνίδι «τελικός» καθώς ο νικητής παίρνει εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League.

29.08.2023 21:45

Στο πιο μεγάλο ευρωπαϊκό παιχνίδι του της τελευταίας δεκαετίας ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Μπράγκα στο ΟΑΚΑ με στόχο την πρόκριση στους ομίλους του Champions League για πρώτη φορά μετά από 13 χρόνια. Οι Πράσινοι καλούνται να ανατρέψουν το εις βάρος τους 2-1 της Μπράγκα για να σφραγίσουν το... χρυσό εισιτήριο.