Live AEK - Αντβέρπ: Η κρίσιμη ρεβάνς της Ένωσης στην OPAP Arena για το εισιτήριο στους ομίλους του Champions League

Η ΑΕΚ όπως και ο Παναθηναϊκός συνεχίζουν στο Europa League. Ο Ολυμπιακός ευελπιστεί να γίνει ο τρίτος της παρέας στη διοργάνωση και φυσικά ο ΠΑΟΚ θέλει να είναι ο εκπρόσωπος της χώρας στο Conference.

31.08.2023 00:02

Το 1-2 της Αντβέρπ

31.08.2023 00:01

Αξιζε κάτι περισσότερο η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ γνώρισε έναν αποκλεισμό αντίστοιχο με εκείνον του Παναθηναϊκού. Ήταν καλύτερη αλλά δεν μπόρεσε να μετατρέψει σε ουσία την υπεροχή της. Η Αντβέρπ ήταν αποτελεσματική σε άμυνα και επίθεση και πήρε την πρόκριση για πρώτη φορά σε ομίλους Champions League.

30.08.2023 23:59

Tέλος αγώνα: ΑΕΚ - Αντβέρπ 1-2

Η ΑΕΚ δεν τα καταφέρνει. Γνωρίζει την ήττα για δεύτερη φορά απ' την Αντβέρπ και θα συνεχίσει στους ομίλους του Europa League.

30.08.2023 23:55

Το γκολ του Αραούχο

30.08.2023 23:53

Γκολ Αντβέρπ

Η Αντβέρπ σκοράρει και σβήνει το όνειρο για την ΑΕΚ. 1-2 οι Βέλγοι. Σκόρερ ο Μπαλικουισά

30.08.2023 23:51

93' λεπτό

Με φτερά στα πόδια οι παίκτες της ΑΕΚ... Φοβισμένοι οι Βέλγοι

30.08.2023 23:50

Κυνηγά γκολ η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ψάχνει γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση...

Έξτρα χρόνος

Οχτώ λεπτά έχει δείξει ο Μανθάνο για έξτρα χρόνο. Διανύουμε το δεύτερο...

30.08.2023 23:48

Γκολ ΑΕΚ

Γκοοοοοολ! Η ΑΕΚ ισοφαρίζει με τον Αραούχο στο 90'. Και πάλι ο Αργεντινός δίνει ώθηση για τη μεγάλη ανατροπή. Μετά από σέντρα του Ελίασον, ο Αραούχο έκανε το κοντρόλ και έστειλε την μπάλα στη γωνία για το 1-1.

30.08.2023 23:46

Δύσκολη συνθήκη για την ΑΕΚ

87ο λεπτό και παραμένει το 0-1 της Αντβέρπ, σκορ με το οποίο είχε νικήσει και στο πρώτο ματς.

30.08.2023 23:42

83' ΑΕΚ - Αντβέρπ 0-1

Τελευταίο δεκάλεπτο και η ΑΕΚ κυνηγά ένα γκολ που θα αναπτερώσει τις ελπίδες της μήπως και πετύχει κάτι ανάλογο με το ματς απέναντι στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

30.08.2023 23:39

Το γκολ της Αντβέρπ

30.08.2023 23:38

Τριπλή αλλλαγή ΑΕΚ

80' Γιόνσον αντί Ρότα, Μάνταλος αντί Γκατσίνοβιτς, Πισάρο αντί Σιμάνσκι.

30.08.2023 23:33

Πληρώνει μια αδράνεια η ΑΕΚ

Κακή αντίδραση της ανασταλτικής λειτουργίας της ΑΕΚ. Έπειτα από εκτέλεση πλαγίου, ο Ρότα δεν είχε γρήγορη αντίδραση, ο Μπαλικουισά κινήθηκε γρήγορα στην πλάτη, έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Κερκ πλάσαρε από κοντά έχοντας ξεφύγει απ' τους αμυντικούς της ΑΕΚ.

30.08.2023 23:31

73' Η Αντβέρπ παγώνει την OPAP Arena. Σκοράρει ο Κερκ που μόλις πριν από λίγο είχε περάσει στο γήπεδο... ΑΕΚ - Αντβέρπ 0-1

30.08.2023 23:29

70' ΑΕΚ - Αντβέρπ 0-0

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο του ματς. Χωρίς γκολ και η αγωνία στο αποκορύφωμα.

30.08.2023 23:27

Αλλαγές ΑΕΚ

69' Ελίασον αντί Άμραμπατ και Αραούχο αντί Τσούμπερ

30.08.2023 23:24

Η τρομερή χαμένη ευκαιρία της Αντβέρπ

30.08.2023 23:23

Αλλαγή Αντβέρπ

65' Αναγκαστική αλλαγή για την Αντβέρπ. Ο Αλντερβάιρελντ χτύπησε και δεν μπορεί να συνεχίσει. Ήταν μακρά του δεύτερου ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου. Ήταν παντού για την Αντβερπ.

30.08.2023 23:21

Τρομερή ευκαιρία Αντβέρπ

61' Αδιανόητη ευκαιρία για την Αντβέρπ. Ο Μούγια μόνος μπροστά στο άδειο τέρμα, δεν μπόρεσε να πλασάρει στα δίχτυα. Πολύ τυχερή η ΑΕΚ σ' αυτή τη φάση.

30.08.2023 23:16

ΑΕΚ - Αντβέρπ 0-0

Χωρίς ίχνος ευκαιρίας το β' ημίχρονο. Συμπληρώνουμε 60 λεπτά σε λίγο...

Η εικόνα του α' ημιχρόνου

Η ΑΕΚ έχει την κατοχή και την υπεροχή στο γήπεδο, αλλά δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για την Αντβέρπ που δείχνει πάντως να έχει αμυντικογενή προσανατολισμό. Θέλει περισσότερη τόλμη η Ένωση στο β' ημίχρονο καθώς με αυτό το σκορ μένει εκτός Champions League.

30.08.2023 22:48

Τέλος ημιχρόνου: ΑΕΚ - Αντβέρπ 0-0

Τέλος ημιχρόνου στην OPAP Arena. Χωρίς γκολ το παιχνίδι.

30.08.2023 22:41

Αυτή είναι η πιο καλή φάση της ΑΕΚ

40' ΑΕΚ - Αντβέρπ 0-0

Πέντε λεπτά για το φινάλε του ημιχρόνου. Η ΑΕΚ έχει τον έλεγχο αλλά μεγάλη φάση δεν έχει ακόμα...

30.08.2023 22:27

Ευκαιρία ΑΕΚ

25' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πόνσε να κάνει το σουτ και τον Μπιτέ να διώχνει σε κόρνερ

30.08.2023 22:23

Φάση ΑΕΚ

21' Η ΑΕΚ προσπαθεί να απειλήσει με μια κεφαλιά την Αντβέρπ, αλλά οι παίκτες της απομάκρυναν.

30.08.2023 22:18

Φάση ΑΕΚ

16' Μια προσπάθεια απειλής για την ΑΕΚ με τον Χατζισαφί να κάνει την σέντρα, τον Πόνσε την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα άουτ

30.08.2023 22:17

15' ΑΕΚ - Αντβέρπ 0-0

Η ΑΕΚ έχει αρχίσει και παίρνει μέτρα στο γήπεδο. Γίνεται πιο απειλητική.

30.08.2023 22:12

Η πρώτη καλή φάση της Αντβέρπ

30.08.2023 22:05

Ευκαιρία Αντβέρπ

3' Καλή στιγμή για την Αντβέρπ. Ο Στάνκοβιτς έδιωξε το σουτ του Μούγια.

30.08.2023 22:01

Σέντρα

Άρχισε το παιχνίδι...

30.08.2023 21:58

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες

Ακούγεται ο ύμνος του Champions League και το σεντόνι κουνιέται για πρώτη φορά στην OPAP Arena για πρώτη φορά μετά από 21 χρόνια!

30.08.2023 21:57

Η διαιτητική ομάδα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χιλ Μανθάνο (Ισπανία) – ΒΟΗΘΟΙ: Μπαρμπέρο, Νεβάδο – 4ος: Φουέρτες – VAR: Ντελ Θέρο Γκράντε (Ισπανία) – AVAR: Λάτρε

30.08.2023 21:55

Κατάμεστη η OPAP Arena

Κατάμεστη η OPAP Arena. Οι οπαδοί της ΑΕΚ έχουν δημιουργήσει και πάλι μια εκρηκτική ατμόσφαιρα.

30.08.2023 21:51

Οι ενδεκάδες

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Χατζισαφί, Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Τσούμπερ, Πόνσε

Αντβέρπ: Μπουτέζ, Ντε Λατ, Αλντερβάιρελντ, Εκέλενκάμπ, Μούγια, Βάινς, Κουλιμπαλί, Φερμέιρεν, Κεϊτά, Μπαλίκουισα, Γιάνσεν

30.08.2023 21:41

Ψάχνει ανατροπή

To πρώτο ματς έληξε 1-0 υπέρ της Αντβέρπ, σκορ το οποίο η ΑΕΚ θα προσπαθήσει να ανατρέψει. Ο νικητής του ζευγαριού θα συνεχίσει στους ομίλους του Champions League και ο χαμένος σε εκείνους του Europa.

30.08.2023 21:40

Σέντρα και κανάλι

Το παιχνίδι αρχίζει στις 22.00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2.

30.08.2023 21:39

Καλησπέρα σας!

Θα παρακολουθήσουμε την καθοριστική αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Αντβέρπ στην OPAP Arena για τα πλέι οφ του Champions League.

30.08.2023 21:45

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Αντβέρπ στην OPAP Arena με στόχο να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 για να πάρει το εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League.