Live οι ευρωπαϊκές μάχες των ελληνικών ομάδων στο Conference League: Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ και Ντιναμό Ζάγκρεμπ - ΠΑΟΚ

Καλό σας βράδυ!

Τα highlights του ματς

07.03.2024 23:56

Δύσκολη αλλά εφικτή η πρόκριση

Ο Δικέφαλος ψάχνει μια μεγάλη ανατροπή στην Τούμπα σε μια εβδομάδα. Η εικόνα των δύο ομάδων έδειξε ότι το έργο του θα είναι δύσκολο αλλά μπορεί να το πετύχει αν είναι αποτελεσματικός στην επίθεση και αποφύγει λάθη στην άμυνα. Πράγματα δηλαδή που δεν έκανε απόψε.

07.03.2024 23:54

Λήξη στο ματς

Το παιχνίδι τελείωσε. Η Ντιναμό επικρατεί 2-0 του ΠΑΟΚ

07.03.2024 23:52

Μεγάλη ευκαιρία ΠΑΟΚ

95' Τρομερή ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο φινάλε!  Σέντρα σουτ του Μουργκ, η μπάλα δεν βρήκε ούτε σε επιθετικό ούτε σε αμυντικό, αλλά ο Νέβιστιτς πραγματοποίησε ασύλληπτη επέμβαση!

Ευκαιρία ΠΑΟΚ

84' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζίμας έστρωσε για τον Μούργκ ο οποίος σούταρε μέσα απ' την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω απ' τα δοκάρια της Ντιναμό

07.03.2024 23:41

Εσωτερική μετατόπιση

Ο Τζίμας πάει στην κορυφή της επίθεσης και ο Ντεσπόντοφ μετατοπίζεται στα πλάγια.

07.03.2024 23:40

Αλλαγή ΠΑΟΚ

83' Τζίμας αντί Ζίβκοβιτς.

07.03.2024 23:35

Το μαρκάρισμα στον Κωνσταντέλια

07.03.2024 23:30

Γκολ!

Γκολ για την Ντιναμό! Στο 71' ο Πέτκοβιτς σκοράρει για δεύτερη φορά για το 2-0 έπειτα από πάσα του Μπατούρινα και λανθασμένη εκτίμηση του Κεντζιόρα.

07.03.2024 23:27

Αλλαγές ΠΑΟΚ

69' Μουργκ και Σβαμπ αντί Κωνσταντέλια και Οζντόεφ

07.03.2024 23:26

Στην κορυφή ο Ντεσπόντοφ

Ο Ντεσπόντοφ παίζει σε ρόλο σέντερ φορ.

07.03.2024 23:20

Κίτρινη

62' Κίτρινη στον Οζντόεφ

07.03.2024 23:18

Αλλαγή ΠΑΟΚ

60' Ντεσπόντοφ αντί Τόμας

07.03.2024 23:08

Φάση ΠΑΟΚ

50' Μεγάλη ευκαιρία με τον Οζντόεφ από πάσα του Κωνσταντέλια. Ο διαιτητής έδωσε οφσάιντ στη συνέχεια.

07.03.2024 23:06

Επικίνδυνο παίξιμο

47' Πολύ άσχημο μαρκάρισμα στον Κωνσταντέλια απ' τον Βίντοβιτς. Τιμωρείται με κίτρινη ο παίκτης της Ντιναμό αλλά είναι για κόκκινη. Πήγε με τις τάπες.

07.03.2024 23:04

Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το ματς

07.03.2024 23:03

Το γκολ της Ντιναμό

Όλα έτοιμα για το β' ημίχρονο

Χωρίς αλλαγή αρχίζει το β' ημίχρονο ο ΠΑΟΚ.

07.03.2024 22:48

Η εικόνα του ματς

Ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή (58%), είχε μια μεγάλη ευκαιρία, αλλά ένα λάθος κόστισε και η Ντιναμό έχει προβάδισμα. Η εικόνα του ματς όμως δείχνει ξεκάθαρα ότι ο Δικέφαλος μπορεί να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το Μακσιμίρ.

Πάμε για φινάλε ημιχρόνου

Οδεύουμε προς το τέλος του 45λεπτου και το σκορ αδικεί τον ΠΑΟΚ. Η εικόνα του ματς δεν είναι για να χάνει ο Δικέφαλος, όμως η Ντιναμό βρήκε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία και το εκμεταλλεύτηκε.

07.03.2024 22:38

Γκολ!

Γκολ! Ανοίγει το σκορ η Ντιναμό με τον Πέτκοβιτς. Ο Ότο έκανε λάθος, ο Πέτκοβιτς έφυγε στην αντεπίθεση, ο Κοτάρσκι έσωσε το τετ α τετ αλλά η μπάλα επέστρεψε στον Κροάτη που πλάσαρε σε άδειο τέρμα για το 1-0.

07.03.2024 22:37

Ευκαιρία Ντιναμό

36' Απειλεί η Ντιναμό με σουτ του Μπατούρινα. Όμως ο Κοτάρσκι απέκρουσε.

07.03.2024 22:29

27' Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Ζίβκοβιτς που καταλήγει ελάχιστα άουτ.

07.03.2024 22:26

25' Ντιναμό - ΠΑΟΚ 0-0

Συμπληρώθηκαν 25' λεπτά δίχως μεγάλη φάση. Παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι είναι ανοιχτό και οι δυο ομάδες τρέχουν πολύ και ψάχνουν την αντεπίθεση στους κενούς χώρους, στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, είτε οι επιθετικές επιλογές δεν είναι ορθές, είτε οι άμυνες λειτουργούν εξαιρετικά.

07.03.2024 22:16

Επικίνδυνες στο transition

Και οι δυο ομάδες προσπαθούν να χτυπήσουν με γρήγορες αντεπιθέσεις. Αμφότερες είναι πολύ επικίνδυνες στο transition.

07.03.2024 22:14

Η είσοδος των ομάδων στο Μακσιμίρ

07.03.2024 22:10

Οδεύουμε για τη συμπλήρωση δέκα λεπτών και ο ΠΑΟΚ είχε την πρώτη καλή στιγμή του με Κωνσταντέλια και Τάισον.

07.03.2024 22:00

Σέντρα στο Ζάγκρεμπ...

07.03.2024 21:57

Οι ενδεκάδες

Ντινάμο Ζάγκρεμπ: Νέβιστιτς, Ριστόφσκι, Μπερνάουερ, Θεοφίλ-Καθρίν, Πέρκοβιτς, Μίσιτς, Σούσιτς, Σπίκιτς, Μπατούρινα, Χόξα, Πέτκοβιτς

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Μπάμπα, Κουλιεράκης, Κετζιόρα, Ότο, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Α. Ζίβκοβιτς, Τόμας

07.03.2024 21:56

Πάμε στο live του ΠΑΟΚ

Έναρξη του αγώνα του ΠΑΟΚ σε πέντε λεπτά...

07.03.2024 21:45

Η ρεβάνς

Η ρεβάνς είναι στις 14/03 στη Σερβία, στο γήπεδο της Μπάτσκα Τόπολα

07.03.2024 21:41

Βουνό η πρόκριση

Πολύ βαριά ήττα για τον Ολυμπιακό που πλέον έχει να ανέβει ένα βουνό αν θέλει να διεκδικήσει τις όποιες πιθανότητες έχει.

Δοκάρι

89' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με σουτ του Καρβάλιο έξω απ' την περιοχή!

07.03.2024 21:29

Αλλαγές

83' Ελ Αραμπί και Ιμπόρα αντί Όρτα και Ελ Κααμπί

07.03.2024 21:22

Αλλαγές

78' Γιόβετιτς και Καρβάλιο στο ματς αντί Ποντένσε και Φορτούνη.

07.03.2024 21:18

Γκολ!

Απίστευτο! 1-4 η Μακάμπι! Στο 74' ο Πέρετς ανενόχλητος μέσα απ' την περιοχή με κεφαλιά σκοράρει!

07.03.2024 21:11

Αλλαγή

67' Μασούρας αντί Τσικίνιο

07.03.2024 20:56

Ευκαιρία Ολυμπιακός

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 52' με τον Ελ Κααμπί που νικήθηκε στο τετ α τετ απ' τον Μισπάτι.

Κακό πρώτο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό

Βαρύ το 1-3 για τον Ολυμπιακό, αλλά και δίκαιο καθώς οι Ερυθρόλευκοι είναι κάκιστοι ιδίως ανασταλτικά. Και δημιουργικά όμως η ομάδα του Μεντιλίμπαρ έχει προβληματική λειτουργία.

Ευκαιρία Μακάμπι

35' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Μακάμπι που αγγίζει το τέταρτο γκολ με τον Ζαχάβι.

34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και ο Μισπάτι απέκρουσε με τα πόδια!

07.03.2024 20:16

Γκολ!

Γκολ! Και τρίτο γκολ η Μακάμπι στο 30'! Ξανά ο Ζαχάβι έπειτα από τρομερή ατομική ενέργεια του Μίλσον, ο οποίος ντρίμπλαρε πάνω στη γραμμή τον Ροντινέι και έστρωσε για τον Ζαχάβι που εκτέλεσε σχεδόν σε άδειο τέρμα για το 1-3.

07.03.2024 20:13

Τα δύο γκολ της Μακάμπι στο 10λεπτο

07.03.2024 20:05

20' Ολυμπιακός - Μακάμπι 1-2

Συμπληρώθηκε ένα 20λεπτο και ήδη έχουν σημειωθεί τρία γκολ!

07.03.2024 19:58

Γκολ!

Γκοοοολ! Ο Ολυμπιακός μειώνει στο 13' με τον Ελ Κααμπί! Σέντρα του Φορτούνη από δεξιά, ο Μαροκινός έπιασε με ωραίο τρόπο την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

07.03.2024 19:54

Γκολ!

Γκολ! 0-2 η Μακάμπι! Ο απόλυτος αιφνιδιασμός στο 9ο λεπτό! Ο Πέρετς έκανε το σουτ στην περιοχή, ο Πασχαλάκης απέκρουσε και ο Σαχάρ μόνος του πήρε την μπάλα και σούταρε για το 0-2.

07.03.2024 19:50

Γκολ!

Γκολ! 0-1 η Μακάμπι! Ο Ζαχάβι εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Έσε που δεν απομάκρυνε την μπάλα και ο Ισραηλινός πλάσαρε από κοντά! Μόλις στο 5'.

07.03.2024 19:48