Μετακομίζει στο Πανθεσσαλικό Στάδιο η Εθνική ομάδα για τα πρώτα δύο ματς του Πογιέτ στο Nations League
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Intime](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/e9874630-b2a0-4a71-8306-25d90f92f18c.jpg)
Από το Πανθεσσαλικό θα αρχίσει, όπως όλα δείχνουν, η προσπάθεια της νέας Εθνικής ομάδας του Γκουστάβο Πογιέτ στο Nations League. Πώς προκύπτει αυτή η επιλογή; Απ' τα γήπεδα του λεκανοπεδίου υπάρχει η έγγραφη ενημέρωση προς την ΕΠΟ ότι τον Ιούνιο θα έχουν σπορά στους χλοοτάπητές τους, ενώ το ΟΑΚΑ αναμένεται να φιλοξενήσει και κάποιες συναυλίες.
Ως εκ τούτου, η ΕΠΟ στρέφεται στη λύση του Πανθεσσαλικού Σταδίου, όπου θα διεξαχθεί το πρώτο χρονικά εντός έδρας ματς του 2ου ομίλου της Γ Κατηγορίας στο Nations League είτε με την Κύπρο είτε με την Εσθονία στις 9 Ιουνίου, ενώ δεύτερο χρονικά παιχνίδι είναι προγραμματισμένο με το Κόσοβο στις 12 Ιουνίου.
Βεβαίως για να συμβεί αυτό, θα πρέπει να υπογραφεί τις επόμενες μέρες ένα μνημόνιο συνεργασίας της ΕΠΟ με τον Δήμο Βόλου. Ωστόσο όλα δείχνουν ότι αυτό θα συμβεί και θα υπάρξουν οι σχετικές ανακοινώσεις προσεχώς.
«Απόβαση» 59 Ιατρικών Συλλόγων στη Βουλή τη Δευτέρα για τη διάταξη Άδωνι κατά ιδιωτών γιατρών
Τροχαίο στη Μεσσηνία: Μεταφέρεται στο 401 ο 19χρονος τραυματίας - Εγχειρίστηκε στο κεφάλι
Αλέξανδρος Τσουβέλας: «Στα ερωτικά είμαι σαν την αντιπολίτευση. Καλός στην κουβέντα και όχι στην πράξη»
Είναι πράγματι η Dua Lipa έγκυος; Η φωτογραφία που φούντωσε τις φήμες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr