Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Αγκαλιά με την ελληνική σημαία η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη τερμάτισε 22η στα 20 χλμ. βάδην
Συγκινημένη η σπουδαία Ελληνίδα βαδίστρια στην τρίτη της παρουσία σε Ολυμπιακούς Αγώνες μετά το Ρίο και το Τόκιο🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Intime](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/ef4afe06-61a4-4d95-a58a-6bbe525db834.jpg)
Η Αντιγόνη Ντρισμπίωτη έδωσε έναν μεγάλο αγώνα και τερμάτισε 22η στα 20 χλμ. βάδην στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024. Η 40χρονη βαδίστρια έφτασε στη γραμμή τερματισμού αγκαλιά με την ελληνική σημαία και καταχειροκροτούμενη απ' τους Έλληνες που βρίσκονταν κατά μήκος της διαδρομής. Μάλιστα φτάνοντας στο τέλος έκανε μια βαθιά υπόκληση...
Η σημαιοφόρος της Ελλάδας στην τελετή έναρξης έκανε μεγάλη προσπάθεια σε μία χρονιά με δυσκολίες στην προετοιμασία της, όπως έχει δηλώσει στο πρόσφατο παρελθόν. Η Ντρισμπιώτη κάλυψε την απόσταση σε χρόνο 1:31:33, επίδοση που αποτελεί την καλύτερή της κατά την τρέχουσα σεζόν. Η Ντρισμπιώτη στην τρίτη της παρουσία σε Ολυμπιακούς Αγώνες τερμάτισε 8η στο Τόκιο και 15η στο Ρίο.
Λίγο πριν από την εκκίνηση, η σπουδαία Ελληνίδα βαδίστρια ήταν συγκινημένη και δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυα της στους τελευταίους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της.
Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Κινέζα Τζιαγιού Γιανγκ με χρόνο 1:25.54. Το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Ισπανίδα Μαρία Πέρεζ και το χάλκινο η Αυστραλή Τζέμινα Μόνταγκ.
Η εκκίνηση της κούρσας
Πώς ο Μητσοτάκης κατέληξε στον Τζιτζικώστα για Επίτροπο - Τα σενάρια για το ελληνικό χαρτοφυλάκιο
Οργισμένοι συγγενείς για την αποφυλάκιση του σταθμάρχη «Να μπουν κάποιοι φυλακή να ηρεμήσουν οι ψυχές»
Μοχάμεντ Ντέιφ: Ο μυστηριώδης διοικητής της Χαμάς που είχε επιζήσει από 7 απόπειρες δολοφονίας
Netflix: Παραδέχεται ότι η «Μάρθα» του Baby Reindeer δεν έχει καταδικαστεί για παρενόχληση
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr