Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Έδωσε μεγάλη μάχη αλλά λύγισε ο Στέφανος Ντούσκος - Έκτος στον τελικό του μονού σκιφ
Έδωσε το παρών σε τελικό Ολυμπιακών Αγώνων για τρίτη φορά μετά το Ρίο το 2016 και το Τόκιο το 2020, όπου κατέκτησε το χρυσό🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![AP](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/1075b740-661a-4856-96e9-fa9ee36966db.jpg)
Ο Στέφανος Ντούσκος κυνήγησε το μετάλλιο για δεύτερη συνεχόμενη φορά σε Ολυμπιακούς Αγώνες αλλά λύγισε στο τέλος της κούρσας και έμεινε εκτός βάθρου!
Ο 27χρονος χρυσός Ολυμπιονίκης του Τόκιο τερμάτισε στην έκτη θέση του μονού σκιφ με χρόνο 7:02.05 μολονότι μέχρι τα 1.500 μέτρα ήταν μέσα στη μάχη των μεταλλίων. Στη συνέχεια όμως φάνηκε να μένει από δυνάμεις με αποτέλεσμα στα τελευταία μέτρα να βρεθεί από την τρίτη θέση στην έκτη.
Μπορεί βέβαια το μετάλλιο να μην ήρθε όμως και πάλι ο Ντούσκος έδειξε ότι βρίσκεται στο υψηλότερο επίπεδο λαμβάνοντας μέρος στον τελικό του μονού σκιφ για δεύτερη σερί φορά σε Ολυμπιακούς Αγώνες και τρίτη συνολικά στην καριέρα του καθώς είχε λάβει μέρος και στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο με το ομαδικό των ελαφρών τετράκοπων σκιφ.
Αντίστροφα μετρά ο χρόνος για τις δηλώσεις στο Κτηματολόγιο: Αλαλούμ με την προθεσμία - Γιατί αντιδρούν συγκεκριμένες περιοχές
Η Iba βραβεύει την Καρίνι σαν να είχε κερδίσει χρυσό μετάλλιο - «Η Κελίφ είναι γυναίκα», λέει κατηγορηματικά η ΔΟΕ
Tραγωδία στο Ξυλόκαστρο: Νεκρός 22χρονος που έχασε τον έλεγχο της μηχανής του
Συγκινητικός Τσελίδης: «Συγνώμη που δεν μιλάω ελληνικά - Είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr