Κακοκαιρία Ελπίς: Ντύθηκε σκιέρ και… πήγε στη δουλειά του
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/4bfc2f57-4f6c-4fe7-8007-be4b2bf5dc71.png)
Η κακοκαιρία Ελπίς άφησε πίσω της απροσπέλαστους δρόμους γεμάτους χιόνι, ιδίως σε δήμους της Αθήνας. Σε πολλές περιπτώσεις οι δημοτικές αρχές ολιγώρησαν καθυστερώντας να καθαρίσουν τους δρόμους. Έτσι, ένας κάτοικος Βύρωνα πήρε την… κατάσταση στα χέρια του: Πήρε τα μπατόν, πήρε τα πέδιλα του σκι και πήγε στη… δουλειά του.
Όπως εξήγησε στην εκπομπή «Τώρα ό,τι Συμβαίνει», στην τηλεόραση του OPEN, το φροντιστήριο του οποίου είναι ιδιοκτήτης απέχει 1,5 χιλιόμετρο από το σπίτι του. Του πήρε… μόλις 20 λεπτά για να φτάσει. Είπε πως αυτός ήταν ο πιο ασφαλής τρόπος για να πάει στη δουλειά του καθώς το οδόστρωμα είχε πιάσει πάγο και το αυτοκίνητο δεν μπορούσε να βγει από το πάρκινγκ.
Δείτε τα όσα είπε:
Διαβάστε ακόμη
Άφαντοι οι σαμποτέρ του σιδηροδρομικού δικτύου στο Παρίσι - «Τρέχουν» οι έρευνες των Αρχών
Οι Gojira έγραψαν Ιστορία: Όταν η metal μπήκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες και... αποκεφάλισε Αντουανέτες — Η μπάντα-προστάτης του περιβάλλοντος
Πρώτο στην προτίμηση των νεοεισερχόμενων φοιτητών το Οικονομικό Πανεπιστήμιο της Αθήνας - Ποια τμήματα τους προσελκύουν
Η στιγμή που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο εντοπίζει τη μητέρα του στο πλήθος που έβλεπε την Τελετή Έναρξης
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr